Падіння на горищі дачі.

На дачі чоловік вирішив залізти на горище дачі в вісімдесяти кілометрах від Києва, щоб взяти там зі старих запасів світильник і щось там ще. Дача була старою, і коли він її будував, був молодим і худим, тому лаз на горище зробив дуже маленького розміру. А тепер йому сімдесят два роки, вага він набрав приблизно сто сорок кілограмів і має величезний живіт.

А тепер уявіть собі як він залазив по принесеної з вулиці сходах, як просувався в лаз, ось він нарешті на горищі, на вулиці зима і мороз, над ним залізний дах, а під ногами товстий шар пилу, накопичена за довгі роки не потрібна побутова техніка та інший непотріб. Електричного освітлення на горищі немає тому йому довелося взяти ліхтарик, таким чином, він лазить по промерзлому горищі сильно нахиляючись, щоб не вдариться об дах, чіпляючись ногами за непотріб. Звичайно, він дуже сильно впав і відчув сильний біль у правій нозі, встати більше не міг.

Родичі викликали швидку допомогу, яка приїхала з районного центру через кілька дуже довгих годин у зв’язку з великою кількістю викликів. Природно вони дуже поспішали на виклик і їхали з сиреною.

У машині приїхали троє – водій пенсійного віку з купою болячок, медсестра у віці, що перевищує вік водія і фельдшер – молода і струнка дівчина. На горище піднялася тільки фельдшер, тому що сходи і лаз були абсолютно нездоланними перешкодами для медсестри.

До приїзду швидкої хворий дуже замерз, тому його закутали ковдрами. Фельдшер зрушила ковдри і по положенню ноги відразу зрозуміла, що у пацієнта перелом в районі шийки стегнової кістки зі значним зміщенням, такі переломи зростаються і необхідна складна операція із заміни тазостегнового суглоба.

Спустити хворого з горища в його стані і з його вагою було абсолютно неможливо силами бригади і навіть зі сторонньою допомогою.

Фельдшер зробила знеболюючий і заспокійливий уколи пацієнту, вирівняла ногу, прив’язала до неї шину зроблену з дощечки і бинта, порекомендувала покласти на теплий матрац, поставити на горищі обігрівач і настільну лампу для хворого, а коли перелом зростеться, то він зможе сам злізти з горища.

Що могла зробити в цьому випадку бригада? Нічого!

Родичі вирішили зателефонувати в МНС, набрали 101 і зв’язалися з місцевою пожежною частиною – підрозділом МНС (так працює комутатор). Черговий оператор їх вислухав і пішов консультуватися з начальством. Приблизно через хвилин п’ятнадцять він передзвонив і сказав, що вони можуть допомогти, надіславши підйомний кран і пожежну машину з пожежниками. Хворого вони покладуть на носилки, за допомогою підйомного крана піднімуть над будинком і опустять на вулицю. Все дуже просто, але для роботи підйомного крана потрібно багато місця і тому родичі повинні перед будинком самі прибрати паркани та інші будівлі, видалити заважають дерева і розібрати дах будинку, після чого можна зробити виклик, але так як це не пожежа, то чекати доведеться години три чотири. Все б нічого, але розібрати дах будинку посеред зими в сніг і мороз.

Тоді родичі подзвонили в МНС Києва, щоб поскаржитися, там їх теж вислухали і дали телефон служби перевезення хворих в Києві.

Подзвонили в перевезення зі сльозами в голосі і малої надією в голосі. Диспетчер уважно вислухав і дав команду приготувати збільшену бригаду з лікарем травматологом і інструктором висотником з мотузками і гірським обладнанням. Для спуску додатково взяли спеціальні носилки, вакуумну шину і вакуумний матрац для фіксації потерпілого і електропилку для розширення лазу. Виїхали, коли бригада була повністю укомплектована, хвилин через двадцять після прийняття виклику.

Прибувши на місце кожен зайнявся своєю роботою – готували пацієнта, знеболювали, накладали вакуумну шину, перекладали на носилки, ретельно фіксували спеціальними стяжними ременями, готували обладнання для спуску. В цей час розширювали лаз, звільняли проходи для перенесення хворого по дому. У зв’язку зі складним розташуванням коридорів було прийнято рішення виносити хворого з першого поверху на подвір’я не через двері, а через вікно коридору.

Коли було все готово, без проблем і безпечно спустили хворого через лаз за допомогою лебідки підстраховуючи вручну, винесли на подвір’я, пронесли метрів шістдесят навколо будинку і до вулиці де помістили в теплий, готовий негайно їхати медичний автомобіль для перевезення важких хворих. У шляху зв’язалися з приватною медичною клінікою, яка люб’язно погодилася без зволікання прийняти хворого і після підготовки його зробити операцію.

Підсумки:

Хворого спустили і донесли до машини для перевезення важких хворих безболісно і безпечно.

Перевезення хворого до Києва проводилася максимально акуратно.        Хворий виявився в клініці в день отримання травми.

На дачі зроблений зручний лаз на горище, який потрібно лише красиво оформити.


 

Страшна помста хворого  

Київ, років десять тому.

Дуже інтелігентна сім’я ретельно підготувала хворого для перевезення на госпіталізацію в лікарню адже він їде перший раз в незнайоме місце і повинен виглядати відповідно до свого становища в суспільстві і високого статусу! Хворий був лежачий, з проблемою в грудному відділі хребта.

Родичі, добре продумавши кожну дрібницю його зовнішнього вигляду, наділи на нього нові і якісно випрасувані білу сорочку і темний підібраний зі смаком краватка, чорні штани з ідеальною стрілочкою, чорну жилетку, чорний піджак і чорні лаковані туфлі. Загалом, це була ідеальна картинка. Приїхала бригада і згідно етикету пішли відкривати двері родичі з доглядальницею і прислугою. Поки в дверях відбувалась зустріч бригади, одягання її в бахіли і в халати хворий, перемагаючи біль, зумів дотягнутися до аркуша паперу, що лежав на журнальному столику поруч з диваном, згорнув його в трубочку і поставив вертикально як свічку в складених на грудях руках. Якщо врахувати що на столику біля ліжка стояла ваза з величезним букетом квітів то ілюзія була повною.        Першими на порозі кімнати з хворим, в замішанні, зупинилася служниця і бригада, а родичі намагалися між їх головами розглянути, що призвело їх у замішання. Коли ж все, нарешті, змогли увійти в кімнату, хворий перемагаючи біль почав сміятися від настільки вдалою свого жарту.

Що було далі описати без сміху неможливо.

Коли всі заспокоїлися, почалася стандартна процедура підготовки хворого до перевезення і доставка його до лікувального закладу в палату інтенсивної терапії, де його відразу роздягли догола і наділи стандартний памперс.       

Дуже просимо не мучити хворого перед перевезенням нікому не потрібним одяганням зайвого одягу.


 

Чорний грот

Замовили перевезення хворого на рентген з Печерської Лаври в одну з київських клінік. Ситуація на перший погляд стандартна. Бригада прибула в келію, де лежав хворий, подивилися старі його рентгенівські знімки, на яких був класичний перелом шийки стегна і з урахуванням віку хворого (79 років) цей перелом НЕ зростеться і без операції із заміни тазостегнового суглоба проблема ніяк не усунули. Далі приступили до огляду хворого, ним виявився священик, який займає значний пост в монастирі. Було видно якісний догляд – хворий був чистий, постіль була ідеально чистою і вигладженою. Священик лежав на боці, а ноги були притиснуті до живота і зігнуті в колінах. …

 

 


 

Історія перевезень хворих в Києві

Медичні анекдоти

Медичні носилки, типи і застосування

Основні правила переноски на ношах.

Медичний транспорт.

Транспортування хворих. Основні правила

Медичне обслуговування заходів в Києві.