Психологічний стан хворої людини при транспортуванні в лікарні та вдома, що відбувається із хворим і як допомогти хворому перенести цей етап.

З цього приводу є багато високонаукової літератури, з якої навряд чи ознайомлюватимуться родичі хворого. Але є простий спосіб зрозуміти психологічний стан інсультного хворого – спробуйте, прокинувшись вранці не як завжди встати з ліжка і побігти в туалет, а змусити себе лежати далі кілька годин без телевізора. Уявіть собі, що у вас перестала працювати одна рука і одна нога, на додачу до цього ви не можете вимовити жодного слова і відповідно когось покликати. Вам дуже хочеться в туалет, але ви не можете не тільки туди піти, а навіть сісти і, звичайно, не можете покликати нікого з родичів. Причому такий ваш стан триватиме ще багато днів. А тепер полежіть і добре подумайте.

Звичайно, вам важко доглядати хвору людину, вам дуже неприємно відчувати запах і вид відходів життєдіяльності організму хворого. Дуже важко витримувати капризи хворого та спостерігати його депресію. Це дуже важкий психологічний момент.

Але що ж робити в цьому випадку.

Насамперед необхідно взяти себе в руки. У жодному разі не показувати свого роздратування.

Психологічний стан хворої людини

Психологічний стан хворої людини

Про що думає і як допомогти хворій людині

На психологічний стан хворого здебільшого впливають два фактори – його стан та ставлення до нього оточуючих. Ця стаття розкриває стан хворого у трьох основних випадках.

Перший випадок це коли хворого готують до транспортування до лікарні

Другий випадок коли хворий перебуває у лікарні

Третій випадок це коли хворого привезли додому і коли хворий перебуває вдома

Хворі, що тривало лежать, часто страждають втратою навичок поведінки в суспільстві. Особливо це стосується людей похилого віку і людей з проявами розумової відсталості, яка на тлі знерухомленості схильна до прогресування.

 

Як можна допомогти хворій людині перенести цей складний етап хвороби

Як правило, проблеми з психологічним станом хворого починається в той момент, коли він відчув себе гірше і, можливо, захворів, відповідно у нього виникає емоційний дискомфорт. Хворі переносять цей емоційний стан у собі, не показуючи оточуючим, оскільки вони вважають, що їм не потрібна їх допомога.
Такий стан у хворого, як правило, продовжується не довго. Однак якщо ви змушені викликати швидку допомогу, то у хворого це асоціюється з двома емоціями позитивною — до нього приїде бригада швидкої допомоги, яка полегшить страждання та негативною — бригада може відвезти його до лікарні. Якщо хворому стало погано, і ви вирішили викликати швидку медичну допомогу, то й ви повинні бути готові, що хворого, можливо, буде необхідно госпіталізувати.

Думка про можливу госпіталізацію викликає у хворого сильне емоційне напруження до того моменту, поки не буде прийнято рішення, повезуть його до лікарні або ж вважають, що надали достатню допомогу вдома і бригада поїде далі на виклики.

Що відбувається із хворим, якому бригада швидкої допомоги повідомляє, що повезе його до лікарні?

Більшість хворих не хочуть їхати до лікарні, навіть якщо там нададуть швидко необхідну допомогу. Чому це відбувається? Найчастіше хворий не бажає їхати в лікарню, йому дуже добре лежати вдома в комфорті на дивані до якого він звик, біля якого є все йому необхідне, поруч висить вимикач лампочки, а родичі привносять все, що він забажає, виконуючи забаганки.

А тепер його незрозуміло як переноситимуть, як відбуватиметься перевезення, і в яку лікарню повезуть, як прийматимуть у лікарні, куди покладуть, робитимуть уколи, у палаті будуть сторонні люди, чи відвідуватимуть родичі. Для хворого це великий стрес. Тому його треба заздалегідь готувати до того, що перевезення до лікарні зазвичай є абсолютно необхідною для того, щоб надати медичну допомогу на достатньому рівні і це вкрай необхідно для його одужання. Переконуючи хворого, родичі повинні його запевнити, при необхідності сидітимуть біля його ліжка цілодобово або, звичайно, приходитимуть до нього в палату щодня по черзі і принесуть все необхідне. Ці розмови заспокоять хворого.

Істерика

Нерідко у хворих в останній момент, коли вже прийнято рішення перевозити, починається істерика – хворий відвертається до стінки, не дає себе доторкнутися, плаче, лається, відбивається, відштовхує всіх. Примусова госпіталізація робиться лише спеціальною бригадою з психіатричної клініки з лікарем психіатром та діагнозі, пов’язаному з психіатрією, відповідно таких хворих перевозять тільки до психіатричної лікарні та до жодної іншої. Звичайна бригада швидкої допомоги не має права насильно перевозити хворого за жодних обставин, тобто якщо хворий заперечує його перевезення до лікарні. Ця умова стосується як державної швидкої медичної допомоги, а й недержавних фірм.

Для того, щоб не сталося такої ситуації, родичі повинні докласти максимум зусиль для того, щоб ще до прибуття бригади швидкої допомоги переконати хворого, що перевезення в лікарню, якщо знадобиться, буде необхідним. Хворий повинен ще до приїзду швидкої допомоги розуміти, що таке перевезення йому може бути необхідна і звичайно ж повинен бути згоден на перевезення. Перевезення хворого може здійснюватись лише за згодою самого хворого та присутніх при цьому родичів хворого.

Важливо врахувати

Важливо врахувати, що бригада швидкої допомоги не робитиме примусове перевезення хворого на госпіталізацію у зв’язку з тим, що така госпіталізація робиться лише спеціалізованою бригадою з психіатричної клініки з лікарем-психіатром. Звичайна бригада швидкої допомоги не має права насильно перевозити хворого, ні за яких обставин, тобто якщо хворий заперечує його перевезення до лікарні це зробити неможливо, відмова реєструється в документі швидкої допомоги і бригада, надавши достатню допомогу вдома, може сміливо їхати на інший виклик.

Поясніть хворому, що виклик швидкої допомоги є єдиною необхідною дією для допомоги йому. Бригада Швидкої допомоги постарається зробити все можливе на місці в квартирі, але, можливо, доведеться повезти його в лікарню на госпіталізацію, що тільки в лікарні є необхідне обладнання Рентген, УЗД, МРТ, КТ, …, яке допоможе поставити правильний діагноз, що в лікарні є кваліфіковані лікарі та професори.

Викликайте швидку допомогу, попередивши хворого, а краще в його присутності та починайте збирати його до лікарні. Однак не вживайте цих дій без згоди хворого, саме це створить умови, за яких він вам довірятиме і буде спокійний.

Підготовка хворого до транспортування

Підготовка хворого до транспортування до лікарні починається ще задовго до приїзду швидкої допомоги до приїзду бригади швидкої допомоги, бажано зібрати всі необхідні речі до лікарні, можна покласти маленький приймач, сімейну фотографію.

Навіть якщо хворого не госпіталізують цього разу, то цілком можливо, він буде психологічний готовий до госпіталізації наступного разу. Ви повинні йому сказати, що бачиш які якась хороша бригада швидкої допомоги приїхала і змогла надати всю допомогу вдома, тому цього разу їхати в лікарню не довелося, але якщо буде гірше, то ми все одно все поїдемо. Дуже важливо сказати хворому, що його всі відвідуватимуть і принесуть все необхідне на його прохання, що там дуже хороша палата, хороша персонал, і він залишиться задоволеним.

Така підготовка хворого до транспортування зможе зняти емоційну напругу у хворого та хворий легко погодитися на транспортування та подальшу госпіталізацію.

Що необхідно в лікарні можна прочитати за цим посиланням: Замовили перевезення хворого, що необхідно робити далі.

У лікарні

Однак хочеться додати, що психологічний стан хворої людини погіршується, він у лікарні нерідко впадає в депресію, часто плаче, відвертається від оточуючих, погано їсть, не вірить у свої можливості та у своє майбутнє злитися на родичів, які відправили його до лікарні. Для того щоб виправити цю ситуацію необхідно щодня приходити в лікарню хоча б один раз на день і одночасно родичам по черзі це буде приємно хворому, і не буде напружувати родичів.

Якщо ви можете відвідувати хворого одночасно, то дуже непогано поставити йому на тумбочку електронний годинник, за яким він зможе визначати, скільки йому залишається чекати до вашого приходу. Якщо ж ви не зможете в якийсь день прийти до хворого, то попередьте його про це напередодні, щоб він не хвилювався і щоб не думав, що його покинули, звичайно дуже важливо приходити не запізнюючись в один і той же час.

Звичайна каталка для перевезення хворихх

Перевезення хворих із лікарні додому

Перевезення хворих із лікарні додому завжди є радісною подією для хворого. Заздалегідь приготуйте вдома, про це Ви можете прочитати за цим посиланням: Перевезення лежачих хворих Київ і підйом на поверхи.

Заздалегідь замовте транспортування хворих на певний час і скажіть хворому, коли приїде бригада, щоб його перевести. Розкажіть хворому, що приїдуть його перевозити професіонали, які зроблять все акуратно і безболісно. Не спізнюйтеся до приїзду бригади, тому що хворий дуже хвилюватиметься, якщо ж бригада вже зайшла в палату, а ви ще не доїхали до лікарні. Врахуйте, що йому зовсім не потрібно чути обурені слова працівників бригади перевезення хворих з приводу вашої відсутності в палаті, коли ви повинні були заздалегідь все підготувати, поговорити з лікарем, отримати виписку рентгени та інше.

Вдома

Вдома починається складний етап, як для вас, так і для хворого, вам доведеться багато за ним доглядати і витрачати багато часу на нього, а йому буде важко розуміти, що він став тягарем для вас. Це підвищене навантаження часто викликає нервові зриви у родичів, які не можуть стриматися і ображають хворого, ще більш погіршуючи його психологічний стан. Якщо в лікарні хворий намагався одужати щоб опинитися вдома, то вдома, якщо ж родичі не можуть себе стримати, у хворого з’являється бажання якнайшвидше померти, це повністю суперечить бажанню якнайшвидше одужати.

У вас немає сил?

Якщо ж у вас зовсім немає сил або можливості доглядати пацієнта, або ваші нерви вже на межі, ви постійно зриваєтетесь, то цілком можливо, що вам і для хворого буде набагато легше, якщо влаштувати його в пансіонат. Там за ним професійно доглядатимуть, він перебуватиме в компанії інших пацієнтів, які співчують йому, що покращить психологічний стан хворої людини і прискорить одужання.

Один з таких пансіонатів це сучасний пансіонат Лайф Хаус, отримати інформацію про нього можна за цим посиланням: Догляд в пансіонаті Life-House   и   Реабілітація хворих в Life-House.

У цьому пансіонаті вам порекомендують недорогий варіант перевезення хворого зі спуском та підйомом на поверхи сходами або ліфтом.

Вирішили самі доглядати хвору людину

Ну а якщо ж ви вирішили самі доглядати хворого, то природно вам необхідно постійно тримати себе в руках і показувати йому, що доглядати його цікаво і навіть приємно, і він вам вкрай необхідний. Переконайте його, що все буде добре і надалі ви будете жити разом з ним навіть краще, ніж жили та його хвороби. Давайте хворому нескладні завдання, з якими він цілком упорається, завжди хвалите його за спроби зробити щось корисне або за спроби покращити свій стан – робити фізкультуру, вчасно приймати ліки, намагатися вставати, ходити та інше. ПОРАДИ         Поради як доглядати за хворим.

Бувають випадки, коли хворий необережно перекидає собі в ліжко тарілку з супом, якщо це трапляється один раз, то родичі переносять це з жалем, якщо ж це повторюється кілька разів, то починають лаяти хворого, бувають істерики. Ніхто з родичів не думає через що це відбувається, можливо, вина хворого не така велика, досить всього змінити ситуацію. Як це зробити? Якщо тарілка сповзає у хворого під час їжі, то її слід замінити на металеву миску, яку через магніт закріпити на столі біля хворого в результаті він більше не зможе випадково ложкою стягнути тарілку собі в ліжко.

Не поспішайте лаяти хворого

Не поспішайте лаяти хворого, подумайте про те, що ви не передбачили і не зробили для того, щоб та чи інша негативна ситуація не повторилася. Намагайтеся використовувати всю свою винахідливість і вміння, зробіть різні пристосування для хворого, це полегшить йому життя, а вам спростить догляд за ним. Якщо ж у вас немає такої можливості самим щось зробити, то зверніться до своїх родичів, друзів, сусідів. Навколишні вас навряд чи вам відмовить у допомозі, тим більше що зробити найпростіші пристрої буде дуже нескладно. Можливо, що в магазинах Медтехніка ви знайдете також необхідні вам пристрої. Так само вам може допомогти Інтернет, де є величезна кількість різних пропозицій і порад або продавці-консультанти магазинів.

Психологічний стан хворої людини

Психологічний стан хворої людини

Прогулянка покращить психологічний стан хворої людини

Якщо ж у вас є інвалідне крісло, а пацієнт може сидіти, то дуже непоганим варіантом були б прогулянки з ним найближчим сквером, або парком або хоча б у дворі будинку. Бажано на цю прогулянку запросити всю сім’ю, тоді пацієнт відчуватиме підтримку і це буде чудово! Звичайно, і прогулянки вдвох з пацієнтом будуть значно знижувати нервову напругу. Не варто робити прогулянки занадто довгими, так як це втомлює пацієнта, не варто робити їх і занадто короткими, у цьому випадку хворий може відчути, що ви просто відпрацьовуєте обов’язок. Найкраще, щоб він сказав, коли починає втомлюватися і хоче повернутися додому.

 

Відпочинок на дачі

Величезним психологічним розвантаженням і можливо відпочинок на дачі, як для вас, так і для хворого. Постарайтеся влаштувати його на першому поверсі, звідки його нескладно вивозити у двір, на повітря, на природу. Повірте, що буде дуже приємно хворому перебувати у дворі дачі біля тих дерев які він садив і яких доглядав, а свіже повітря зцілятиме його організм. Можливо, ви вважаєте, що перевезення хворого на дачу буде для вас величезною проблемою? Хочемо вас запевнити, що за таке перевезення може взятися одна з наших бригад за помірну вартість. Не хвилюйтеся, бригада підніметься до вас у квартиру, подивиться хворого, спустить його в ліфті або сходами. До вас на дачу довезуть у медичному автомобілі, обладнаному кріслом та лежачою каталкою, ви зможете взяти речі хворого та двох супроводжуючих родичів.

Перевезення хворого на дачу чи з дачі.  Психологічний стан хворої людини.   <a”href=”http://med.avto-zakaz.com.ua/uk/dacha/”>Перевезення хворого на дачу або з дачі.

У різних родичів

Також одним із варіантів може бути, коли хворий живе по черзі у родичів у різних квартирах. Тобто кілька місяців за хворим доглядає одні родичі, після чого його перевозять на іншу квартиру до інших родичів, де вони доглядають кілька місяців. Таким чином психологічний стан хворого покращується бо хворий бачить, що його люблять усі родичі, що він бажаємо в обох квартирах. Водночас навантаження на родичів буде не таким великим, тому що вони знатимуть, що кілька місяців їм доведеться доглядати, а після цього вони зможуть кілька місяців відпочити та підготуватися до його зустрічі. Таким чином, знімається психологічна напруга, що наближає одужання хворого. Перевезення хворого в цьому випадку стан ет звичною справою і не викликатиме жодних проблем, тим більше що ви знатимете бригаду яка систематично його перевозить, знаєте як вона працює, що не буде викликати зайвої емоційної напруги.  Перевезення хворих з квартири – в квартиру.

 

Безсоння ночами

Одна з проблем – безсоння ночами. Думка про те, щоб вдатися до допомоги снодійних, приходить хворому дуже швидко і нерідко реалізується навіть без поради з лікарем. Вживання снодійних, зазвичай, це не дає якісного, глибокого сну. Людина, хоч і спить, але не відпочиває, стає слабкою, втомленою, що призводить до дратівливості і далі до депресії. Профілактика безсоння полягає у виконанні вимог для нормалізації сну. Необхідно організувати активне дозвілля хворого, заохочувати фізкультурні навантаження, створити умови для розумової роботи. Намагатися максимально активізувати його режим. Потрібно сприяти будь-якій самостійній діяльності хворого.

<Гідність пацієнта

Гідність пацієнта дуже важлива для нього і залежить від дуже багатьох факторів, йому приємно бути охайним, одягненим у чисту, прикриваючу наготу тіла, не рваний одяг, з вимитим головою та причесаним, з почищеними зубами тощо. А також за нормами моралі прийнято без потреби не оголювати тіло і не торкатися його, не розповідати про особисті особливості пацієнта, якщо це не стосується лікування та догляду за пацієнтом.

Спілкування з пацієнтом, що лежить, завжди відбувається в незручному для нього положенні, яке змушує слух напружуватися. Психологічний стан хворого завжди важкий. Лежачий пацієнт, звичайно ж, цікавиться і тим, що довкола відбувається, а оскільки всього бачити не може, то частенько прислухається, а отже, напружує слух. Ця причина веде до напруги і навіть перенапруги слуху, а також до проблеми спілкування з хворим, що викликає дратівливість у родичів і пригніченість у хворого. Проблему можна легко вирішити голосно, але без крику та чітко промовляючи кожне слово. При цьому необхідно усвідомлювати, що ваші слова пацієнт не тільки чує, а й хоче чути.

Тривале лежання або знерухомлення хворого не так нешкідливі, як це здається на перший погляд. Лежачі хворі змушені здійснювати дефекацію в незвичайному та скрутному становищі, іноді у присутності родичів, що призводить до придушення позиву на дефекацію. Деякі хворі довільно затримують дефекацію, оскільки соромляться звертатися по допомогу до родичів. Згодом у пацієнта може виникнути нетримання сечі, що призводить до посилення депресії. Оскільки несподіване сечовипускання в ліжко, для людини, яка перебуває у свідомості, велике лихо і стрес, які важко переживаються і пригнічують психологічний стан хворої людини.

Зі співчуттям Камєнцов Олег

 

Діти і хворий в родині   

Як доглядати за хворим

Поради по спілкуванню з хворим після інсульту

Ви не в силах доглядати за хворим – тут вам допоможуть!

Реабілітація після інсультів та переломів в Life-House

Психологічний

 

 

Google аналитика  Медперевезення.