Поради. Вчимося ходити. Хворий, з дозволу лікаря, повинен починати ходити.

Для початку хворого садимо на ліжку, ступні ніг повинні знаходиться на відстані близько 40 сантиметрів і упиратися в підлогу, спина бажано щоб була прямою, якщо хворий валиться на бік підкладіть подушку.

Пробуємо встати

Перед ліжком з боку робочої руки або рук поставте стілець або стільці за які хворий зможе триматися коли сидить, поступово збільшуємо час сидіння до 20 хвилин і більше. Ця вправа повторюємо протягом декількох днів поки хворий не буде самостійно і впевнено сидіти, важливо щоб у нього припинилися запаморочення.

На ноги одягніть шкарпетки і тапочки (НЕ шльопанці) з гумовою підошвою щоб ноги не ковзали по підлозі.

Поставити стільці за які він зможе триматися здоровою рукою (для тог щоб стілець був більш надійною опорою можна на нього посадити когось) і постаратися максимально сильно піднімаючи його під руки і підтримуючи поставити на ноги, бажано постояти на перший раз близько хвилини. Від такого успіху він буде щасливий і у нього з’явиться впевненість у майбутньому.

Піднімати і ставити потрібно кілька днів поступово збільшуючи час.

Щоб хворому було легше вставати

<Для того щоб хворому було легше вставати підійміть ліжко на 20 – 30 сантиметрів в залежності від висоти самого ліжка і зростання хворого. Якщо ліжко або диван досить важкі і впираються в стіну то можна під ніжки підкласти стопки книг рівної висоти. Можна збільшити висоту ліжка за допомогою додаткового матраца але слід врахувати, що краю ліжко стануть набагато м’якше і хворий може легко з неї скотиться уві сні. Піднявши ліжко передбачте щоб хворий з неї не впав наприклад присуньте крісло.

Перший крок, вчимося ходити.

Після того як він навчиться сам стояти можна спробувати зробити перший крок. Розмір кроку не повинен перевищувати половину ступні але при цьому врахуйте, що паралізована нога може зовсім не тримати або бути дуже слабкою і хворого необхідно буде сильно утримати від падіння.

Якщо хворий після інсульту і у нього не діє рука то, можливо, йому буде важко пересувати однією рукою ходунки в цьому випадку тростину з чотирма опорами може виявитися більш зручною, така тростину досить стійка.

З приводу милиць, ходунків

З приводу милиць, ходунків, тростини бажано проконсультуватися з лікарем в лікарні перед випискою тому що не у всіх випадках вони підходять і їх необхідно правильно відрегулювати по зростанню хворого. Можу лиш зауважити, що літнім людям важче впоратися з милицями і тому їм краще ходунки. Не купуйте ходунки з коліщатками бо вони не дадуть впевненість хворому в їх надійності і це сильно ускладнить його ходьбу. Якщо ви купили “крокуючі” ходунки то заблокуйте “крокує” їх функцію. Для належного налаштування висоту ходунків, вона повинна бути такою щоб при максимальному упорі в ходунки руки хворого були трохи зігнуті в ліктях.

Методика руху за допомогою ходунків:

Переставити ходунки вперед і підійти самому. Спина повинна бути прямою, лікті напівзігнуті. Коли крок завершено, слід зробити друге пересування ходунків і другий крок Рух має відбуватися всередині рами ходунків, а не за нею. Не слід пересувати ходунки далеко вперед або нахиляти їх вперед. Не можна спиратися на одну сторону рами всім тілом. Такий рух може привести до перевертання ходунків;

Залежно від можливого навантаження ходунки бувають звичайні – до 100 кг і посилені – для опори тіла з вагою до 120 кг.

Робимо крок вперед, крок назад і сідаємо на ліжко або лягаємо так як це велике навантаження для хворого і так кілька разів. На наступний день можна спробувати зробити два кроки вперед, два назад і сідаємо або лягаємо на ліжко. Поступово збільшуємо кількість кроків і проходимо маленький коло до ліжка.

З кожною новою спробою збільшуємо коло по кімнаті на кілька кроків і поступово прямуємо до дверей.

Коли хворий зміг дійти до дверей то значить вам пора почати готувати туалет для нього – купіть високу накладку на унітаз в магазині “Медтехніка”, зробіть на стінах туалету ручки за які хворий зможе триматися, подумайте де розташувати туалетний папір щоб хворому було зручно. Після першого відвідування туалету обов’язково дізнайтеся всі зауваження і постарайтеся їх усунути.

Поверніть хворому радість руху!

Намагайтеся І У ВАС ВСЕ ОБОВ’ЯЗКОВО ВИЙДЕ!   Камєнцов Олег

Камєнцов Олег

Якщо хворий хоч трохи відновиться то вам зможуть допомогти в центрі реабілітації бо кваліфікована допомога це залог успіху. Реабілітаційний центр після перелому шийки стегна в Києві.

А ми готові допомогти вам – перевеземо хворого на реабілітацію, з квартири на квартиру, на дачу. Виконаємо транспортування пацієнта з Києва в інше місто.

 

Всі статті, представлені на сайті, опубліковані виключно для ознайомлення з інформаційними цілями. Займаючись самолікуванням, ви можете завдати непоправної шкоди здоров’ю. Перед тим, як використовувати отриману на сайті інформацію, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

 

Реабилитационный центр после инсульта в Киеве Life-House

Google аналитика Медперевезення.