Правила переноски хворих на ношах. Ноші забезпечують найбільш спокійне положення потерпілому, полегшують завантаження в транспорт, вивантаження і перекладання на ліжко або на візок-каталку. Перекладання хворого на носилки повинні здійснювати 4 людини.

Положення хворого на ношах визначається характером пошкодження або захворювання. Перш ніж укласти хворого, слід за допомогою подушки, ковдри, одягу і т.п. додати поверхні носилок форму, необхідну для створення хворому зручного для транспортування положення. Укладання на носилки здійснюють наступним чином – носилки встановлюють поруч з постраждалим з боку ушкодження (при травмі хребта з будь-якій зручній боку). Три людини зі здорової сторони опускаються на коліно, обережно підводять руки під потерпілого і одночасно піднімають його по команді одночасно і так, щоб хребетний стовп залишався прямим. У цей момент четверта людина просуває підготовлені носилки під потерпілого, а піднімають обережно укладають його на носилки, особливо шкодуючи пошкоджену частину тіла. При транспортуванні в холодну пору року хворого необхідно тепло вкрити.

Не намагайтеся транспортувати хворого, якщо скоро прибуде медична бригада.

– Родичам не слід заважати під час перенесення. Найкраща допомога – це максимально звільнити проходи в квартирі, на сходовій клітці і в під’їзді. Не слід намагатися самовільно допомагати в перенесенні – ваші невмілі дії, як правило, небезпечні для перевезеного. Проте, слід запропонувати свою допомогу до перенесення.

Правила переноски хворих на ношах

Правила переноски хворих на ношах

– Хворого пристібають ременями до носилок.

– При спуску і підйомі важливо, щоб голова була обов’язково вище ніг незалежно від напрямку руху, в іншому випадку у хворого може початися загострення хвороби, тому хворого несуть головним кінцем носилок вперед при підйомі і ножним кінцем вперед при спуску. Виконання цих правил забезпечує найбільшу безпеку для хворого і природне положення тіла під час перенесення.

– Через кожні три – чотири сходових маршу слід ставити носилки і відпочити три хвилини.
– Завжди переносять хворого спокійно і впевнено, виконуючи команди лікаря.

.

Загальні правила переноски хворих на ношах

Для транспортування і підняття потерпілих використовуються різні методи. Який метод краще вибрати в конкретній ситуації, залежить від наступних факторів:
– кількість помічників;
– величина і вага хворого;
– відстань, на яке його потрібно перенести;
– характер і тяжкість травм, захворювання;
– обладнання та пристосування наявні в розпорядженні бригади.

У всіх випадках, коли хворого потрібно підняти, дотримуйтеся наступних принципів.

Той, хто подає першу допомогу людина повинна:

– близько підійти до хворого;

– зручно розставити ноги для стійкості і збалансованої постави;

– присісти на рівень хворого, зігнувши коліна, а не спину;

– тримати спину прямою;

– міцно всією долонею схопити хворого;

– піднімати його за допомогою ніг, а не спини, використовувати плечі для підтримки ваги хворого.

Не намагайтеся підняти занадто великий тягар – попросіть чиєїсь допомоги.

– Якщо у вас є під рукою ковдру, накиньте його на носилки перш ніж класти на них потерпілого. Після цього накрийте його краями ковдри і іншим ковдрою зверху. Підкладіть невелику подушку під голову.
– По рівній поверхні їх треба нести ножним кінцем носилок ВПЕРЕД, а якщо хворий без свідомості, то головним кінцем носилок ВПЕРЕД, так зручніше спостерігати за ним і забезпечується приплив крові до мозку.
– Пересуватися слід обережно, короткими кроками. Щоб носилки не розгойдується, що несуть не повинні йти в ногу.
– При підйомі на гору або по сходах носилки повертаються головному кінці носилок ВПЕРЕД, а при спуску ножним кінцем носилок ВПЕРЕД.
– Хворих, які втратили багато крові або отримали пошкодження нижніх кінцівок, при підйомі слід нести ножним кінцем носилок ВПЕРЕД і стежити, щоб носилки знаходилися в горизонтальному положенні, для чого на підйомі піднімають їх задній кінець, на спусках передній.

Правила переноски хворих на ношах

Правила переноски хворих на ношах

Правила переноски хворих на ношах. Способи виносу хворого

– Потерпілого обережно укладають на м’які носилки і переносять.

– Перенесення на руках. Надає допомогу стає близько потерпілого, опускається на коліно, однією рукою підхоплює його під сідниці, а інший – під лопатки. Потерпілий обіймає рятувальника за шию. Потім носій випрямляється і несе потерпілого.
– Перенесення вдвох. Один з носіїв бере потерпілого під пахви, другий стає між його ніг і спиною до нього, підхоплює його ноги трохи нижче колін.

– Спосіб перекладки потерпілого на носилки, який використовується і при положенні потерпілого лежачи на животі. Перший носій притримує голову і плечі. Другий піднімає таз, захоплює руки потерпілого, контролює дії всіх носіїв і подає команди. Третій носій захоплює стопи і гомілки потерпілого.

Перенесення УДВОХ.

Один з носіїв бере потерпілого під пахви, другий стає між його ніг і спиною до нього, підхоплює його ноги трохи нижче колін.

Перенесення з опорою
Цей метод можна використовувати тому випадку, якщо хворий в стані йти сам, але потребує підтримки.
– Встаньте поруч з хворим, з боку травми.
– Заведіть руку хворого за свою шию і тримайте його за кисть руки.
– Іншою рукою обхопіть хворого за талію і міцно схопитеся за його одяг.
Не використовуйте цей метод якщо хворого отримав травму верхніх кінцівок.

ПІД спину і стегна
Носії, підійшовши до хворого, стають обидва з одного (здорової) сторони його і опускаються на одне коліно. Житель, що знаходиться у голови хворого, підсовує одну руку під голову а іншу руку під лопатки хворого. Інший носій підсовує одну руку під поперек, а іншу під сідниці. Третій носій, що знаходиться біля ніг ураженого, підводить одну руку під його гомілки, а іншу – під ікри. По готовності носильники, піднімають хворого. Такий спосіб придатний для укладання хворих на носилки.

КРІСЛО-носилки, КРІСЛО-КАТАЛКА
Якщо хворого доводиться нести по коридорах або вгору і вниз по сходах, найбільш зручний метод крісла-носилок. Хворий повинен знаходитися в свідомості і не мати серйозних травм.
– Розчистити дорогу від перешкод, таких як збиті килими, тумбочки, стільці.
– Пристебніть тулуб і стегна хворого до крісла-носилок.
– Носії повинні встати попереду і позаду крісло-носилок і нахилити його назад (під кутом в 30 ‘до лінії горизонту), перш ніж підняти.
– Один з них тримає спинку крісла-носилок і хворого; інший (який стоїть обличчям до хворого) тримає крісло-носилки за передні ручки-опори і обережно йде назад вниз по сходах або уздовж коридору.
– Якщо сходи або коридори досить широкі, носильники можуть стати з обох боків крісла-носилок і триматися однією рукою за ручки спинки, а інший за передні ручки-опори.
– При підйомі на гору або по сходах носилки повертаються головному кінці носилок ВПЕРЕД, а при спуску ножним кінцем носилок ВПЕРЕД.
– Ніколи не нахиляти крісло-носилки, нe попередивши звідси хворого: нехтуючи цим правилом, ви ризикуєте налякати хворого і заподіяти йому нові травми.

При перекладанні хворого з носилок на носилки – носилки ставлять поруч, або одні за іншими.

При перекладанні хворого з каталки на каталку – каталки ставлять одну за одною, хворого піднімають і переносять або під ним змінюють каталки.

Перенесення на ношах повинна здійснюватися з виконанням ряду правил: При пересуванні по рівній поверхні хворих слід нести ногами вперед. Якщо хворий знаходиться у важкому стані (без свідомості), то його треба нести головою вперед. Це необхідно для того, щоб той, хто йде позаду міг бачити обличчя потерпілого, помітити погіршення стану і, припинивши транспортування, надати допомогу. Несучі носилки не повинні йти в ногу; пересуватися слід неквапливо, короткими кроками, по можливості уникаючи нерівних поверхонь. Більш високий носій повинен нести ножний кінець носилок.

При підйомі в гору, сходами хворого треба нести головою вперед, а при спуску – головою назад. Постраждалого з переломами кісток нижніх кінцівок при підйомі краще нести вперед ногами, а при спуску – ногами назад. Як під час спуску, так і під час підйому носилки повинні весь час бути в горизонтальному положенні. Це легко досягається наступними простими прийомами. При підйомі йде ззаду піднімає носилки до рівня своїх плечей, а при спуску цей прийом повинен виконати йде попереду.

Йти не в ногу, спокійно, щоб носилки не розгойдується і не завдавали потерпілому додаткових страждань. Нести постраждалого ногами вперед, а при важкому стані – головою вперед, щоб ззаду йдуть носії могли спостерігати за його станом.

Вниз по сходах хворого слід нести ногами вперед, причому ніжний кінець носилок потрібно підняти, а головний – кілька опустити (таким чином досягається горизонтальне положення нош). При цьому йде ззаду тримає ручки носилок на випрямлених в ліктях руках, що йде попереду – на плечах.

Вгору по сходах хворого слід нести головою вперед також в горизонтальному положенні. При цьому йде попереду тримає ручки носилок на випрямлених в ліктях руках, що йде ззаду – на плечах.

Хворих в стані середньої тяжкості перевозять на носилках в положенні лежачи. Переломи повинні бути шініровать, введені знеболюючі засоби і при повній відсутності кровотечі.

При тривалому транспортуванні потрібно міняти його положення, поправляти узголів’я, захищати від негоди.

Необхідно стежити, щоб блювотні маси не потрапили в дихальні шляхи, вчасно повернути голову на бік

 

Транспортування хворих. Основні правила

Медицинские носилки, типы и применение

Каталки які використовують при транспортуванні хворих

 

Google аналитика Медперевезення