Поради щодо профілактики пролежнів. Однією з найбільш частих проблем у лежачих пацієнтів є пролежні. Вони виникають через порушення кровообігу в області здавлювання, а так само через зниженого імунітету. Зазвичай це область крижів, куприка, хребетних відростків, лопаток, п’ят і сідниць. Лікувати пролежні важко і довго, тому треба докласти всіх зусиль, щоб не допустити їх появи.

ШКІРА хворого потребує регулярного догляду та чистоті. Лежачого пацієнта необхідно обтирати вологим теплим рушником з подальшим витиранням насухо Міняйте положення хворого – повертайте його в ліжку кожні 2 – 3 години.

Простирадло повинна бути натягнута, без складок. Шви нижньої білизни не повинні доводитися на ділянки, найбільш щільно стикаються з ліжком. Майте багато невеликих подушок різної форми для того, щоб підкладати їх під різні частини тіла. Не рекомендується використовувати гумовий круг, так як сам по собі він провокує пролежні і уповільнює їх лікування.

< Мокру, брудну білизну негайно міняйте. Місця найбільшого тиску на шкіру необхідно змащувати камфорним спиртом. Прі появі почервонілих ділянок, необхідно масажувати їх кілька разів на день і також змащувати кремом. Добре підходить будь-який дитячий крем.

Якщо пролежень став вологим, самостійно не наносите ніяких мазей, чи не наклеюйте пластирів і не забинтовується: зробите тільки гірше. Пролежні повинні “дихати”. Запросіть лікаря. Адекватна профілактика пролежнів дозволяє попередити їх розвиток у пацієнтів групи ризику більш, ніж в 80% випадків.

Однією з найбільш частих проблем у лежачих пацієнтів є пролежні. Вони виникають через порушення кровообігу в області здавлювання, а так само через зниженого імунітету.

При кожному переміщенні, будь-якому погіршенні або зміні стану оглядайте регулярно шкіру в області крижів, п’ят, щиколоток, лопаток, ліктів, потилиці, великого вертлюга стегнової кістки, внутрішньої поверхні колінних суглобів.

Не піддавайте вразливі ділянки тіла тертя. Обмивайте вразливі ділянки не менше 1 разу на день, якщо необхідно дотримуватися звичайних правил особистої гігієни, а також при нетриманні сечі, сильному потовиділенні. Користуйтеся м’яким і рідким милом. Переконайтеся, що миючий засіб змито, висушіть цю ділянку шкіри. Якщо шкіра надто суха, користуйтеся зволожуючим кремом. Мийте шкіру теплою водою.

Користуйтеся захисними кремами, якщо це показано.

Не робіть масаж в області виступаючих кісткових виступів.

Пролежні часто утворюється в області крижів, куприка, сідниць, п’ят, ліктьових суглобів і на спині. Лікувати пролежні важко і довго, тому треба докласти всіх зусиль, щоб не допустити їх появи. Хорошим засобом профілактики пролежнів є протипролежневий матрац з компресором.

Матрац можна купити новий, що був у вжитку або взяти на прокат, в Інтернеті досить багато пропозицій. У лікарні вам допоможуть підключити і правильно покласти хворого на протипролежневий матрац. Міняйте положення хворого – повертайте його в ліжку кожні 2 – 3 години.

Шкіра хворого потребує регулярного догляду та чистоті. Не допускайте появи крихт і комканья простирадла під хворим. Простирадло повинна бути натягнута, без складок. Кути простирадла бажано прикріпити до ліжка за допомогою гумок. Шви нижньої білизни не повинні доводитися на ділянки, найбільш щільно стикаються з ліжком. Лежачого пацієнта необхідно обтирати вологим теплим рушником з подальшим витиранням насухо. 

Використовуйте багато невеликих подушок різної форми для того, щоб підкладати їх під різні частини тіла.

Не рекомендується використовувати гумовий круг, так як сам по собі він провокує пролежні і уповільнює їх лікування. Мокре, брудну білизну негайно міняйте. Місця найбільшого тиску на шкіру необхідно змащувати камфорним спиртом.

При появі почервонілих ділянок, необхідно масажувати їх кілька разів на день і запросіть лікаря.

Якщо пролежень став вологим, самостійно не наносите ніяких мазей, чи не наклеюйте пластирів і не забинтовується: зробите тільки гірше. Пролежні повинні “дихати”. Адекватна профілактика пролежнів дозволяє попередити їх розвиток у пацієнтів більш, ніж в 80% випадків.

Якщо ви не знаєте як допомогти хворому то викличте дільничного лікаря.

Ми ж можемо відвезти хворого по Києву в поліклініку або лікарню спеціалізованим транспортом в супроводі фельдшера або лікаря.

 

Вам також знадобляться:

Поради по спілкуванню з хворим після інсульту

Поради по харчуванню хворих

Поради по рофілактиці пневмонії у лежачих хворих

Дуже важко? Вам допоможуть тут:

Догляд і початкова реабілітація в Life-House

А якщо хворий хоч трохи відновився то вам зможуть допомогти 

сучасному реабілітаційному центрі 

Всі статті, представлені на сайті, опубліковані виключно для ознайомлення з інформаційними цілями. Займаючись самолікуванням, ви можете завдати непоправної шкоди здоров’ю. Перед тим, як використовувати отриману на сайті інформацію, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

Пансіонат Life-House

Google аналитика