Діти в родині де є хворий, поради батькам. В важких ситуаціях діти, як і дорослі, мають потребу в розумінні того, що відбувається вдома. Пам’ятайте, що дитина – рівноправний член сім’ї, і вона хоче, щоб з нею обговорювали те, що відбувається. Діти готові зрозуміти, але, може бути, по-своєму. Необхідні прості і доступні пояснення того, що відбувається. Їх фантазії можуть виявитися набагато болісніше для них, ніж правда.

Діти в родині де є хворий, поради батькам.

Діти в родині де є хворий, поради батькам.

Потрібно враховувати вік дитини, його розвиток. Пам’ятайте про важких віках, які можуть ускладнити відносини з ним (3,7, 11-13, 15-16 років). Дуже часто за словами «нехай він не знає …» ховаються наші власні страхи; ми боїмося відкритої розмови з дитиною, а думаємо, що захищаємо його. Якщо дитина раптом стала турбуватися з приводу свого здоров’я, хоче обстежитися в медичному закладі, обговоріть це з ним. Вчителі в школі часто не знають про спіткало Вашу сім’ю горе. Дітям соромно про це говорити. Знайдіть час і людей, щоб сходити в школу, дитячий сад для того, щоб вчителі і вихователі правильно реагували на зміни в поведінці дитини.

Беріть дитину з собою в лікарню, коли хтось із батьків або близьких знаходиться там. Нехай він залишає там свої малюнки, фотографії, іграшки. А якщо близька хвора людина вдома, зробіть так, щоб дитина і яка хворіє брали участь в житті один одного: допомагали в приготуванні уроків, обговорювали всі шкільні або дитсадкові справи і події, організовували його дозвілля і т.д. Якщо дитина хоче доглядати за рідним хворою людиною, заохочуйте це його бажання: він може приносити й переносити щось, більш старші допоможуть вмитися, погодувати і т.д. Але не завантажуйте дитини понад міру, стежте за її станом.

З’ясуйте та усуньте причину відмови дитини брати участь у догляді за хворим або у візиті до лікарні: організуйте спілкування через листи, магнітофонні записи. З них можна дізнатися, що особливо турбує дитину. Якщо Вам не вдається контакт з дитиною, то, напевно, завжди можна знайти кого-небудь з дорослих (посередника), з яким дитина симпатизує і довіряє.

У період жалоби дитина повинна бути разом з усіма. Розкажіть йому дохідливо і просто про культових традиціях, які супроводжують смерть. Запитайте: чи хоче дитина піти на похорон. Нехай цей вибір він зробить сам. Важливо, щоб в ці дні з ним знаходився хтось із дорослих, близьких йому, які можуть підтримати його, обмінюватися з ним переживаннями.

Діти в родині де є хворий.

У важких ситуаціях діти, як і дорослі, мають потребу в розумінні того, що відбувається вдома. Пам’ятайте, що дитина – рівноправний член сім’ї, і він хоче, щоб з ним обговорювали те, що відбувається.

Діти готові зрозуміти, але, може бути, по-своєму. Необхідні прості і доступні пояснення того, що відбувається. Їх фантазії можуть виявитися набагато болісніше для них, ніж правда.

Потрібно враховувати вік дитини, його розвиток. Дуже часто за словами «нехай він не знає …» ховаються наші власні страхи; ми боїмося відкритої розмови з дитиною, а думаємо, що захищаємо його.

Якщо дитина раптом став турбуватися з приводу свого здоров’я, хоче обстежитися в медичному закладі, обговоріть це з ним.

Вчителі в школі часто не знають про спіткало Вашу сім’ю горе. Дітям соромно про це говорити. Знайдіть час і людей, щоб сходити в школу, дитячий сад для того, щоб вчителі і вихователі правильно реагували на зміни в поведінці дитини.

Беріть дитину з собою в лікарню, коли хтось із батьків або близьких знаходиться там. Нехай він залишає там свої малюнки, фотографії, іграшки.

А якщо близька хвора людина вдома, зробіть так, щоб дитина і яка хворіє брали участь в житті один одного: допомагали в приготуванні уроків, обговорювали всі шкільні або дитсадкові справи і події, організовували його дозвілля і т.д.

Якщо дитина хоче доглядати за рідним хворою людиною, заохочуйте це його бажання: він може приносити й переносити щось, більш старші допоможуть вмитися, погодувати і т.д. Але не завантажуйте дитини понад міру, стежте за його станом.

З’ясуйте та усуньте причину відмови дитини брати участь у догляді за хворим або у візиті до лікарні: організуйте спілкування через листи, магнітофонні записи. З них можна дізнатися, що особливо турбує дитину.

Якщо Вам не вдається контакт з дитиною, то, напевно, завжди можна знайти кого-небудь з дорослих (посередника), з яким дитина симпатизує і довіряє.

З співчуттям Камєнцов Олег

Поради по спілкуванню з хворим після інсульту

Якщо ж у вас виникли труднощі то хворого можна перевезти до інших родичів на іншу квартиру, можлива також перевезення в пансіонати, наші медичні бригади перевезуть хворого і піднімуть на потрібний поверх.

Google аналитика Медперевезення.