Деротаційний чобіток при переломі стегна, його плюси та мінуси, чи потрібно накладати, як зняти та накласти, який саме накласти вдома самому, лікувальна фізкультура для ноги.

Такий деротаційний чобіток, як правило, накладається в травмпункті або у відділенні травматології лікарні і рідко в домашніх умовах, незважаючи на те, що за наявності сучасного деротаційного чобітка з цим може впоратися навіть домогосподарка.

Чобіток накладають на ногу, як правило, для того, щоб не було болю і для того, щоб кістка правильно зрослась:

НЕ правильне положення ноги

Правильне положення ноги

Деротаційний чобіток абсолютно необхідний, якщо є вбитий перелом стегнової кістки в районі великого веретелу, він ефективний і при надвертельном і чвертельному переломах без зміщення або при незначних зміщеннях.

При переломі шийки стегна деротаційний чобіт потрібний лише для того, щоб зменшити біль у зв’язку з тим, що це місце у людей віком понад 70 років вже не зростається, через те, що значно погіршується кровообіг даного місця.

Чи потрібен деротаційний чобіток якщо перелом не зростеться

Часто запитують, чи потрібно накладати деротаційний чобіт при переломі шийки стегна якщо перелом не зростеться і для чого взагалі він потрібен у цьому випадку.

Деротаційний чобіток потрібний для того, щоб кістки знаходилися в правильному положенні. Якщо ж кістки можуть зростатися, вони зростаються правильно і пацієнт зможе нормально сидіти, і навіть ходити. Якщо ж такі переломи не зростаються, то деротаційний чобіток потрібний недовго, найчастіше до місяця, за цей час організм адаптується до перелому та зникне біль у місці перелому. Після чого, з дозволу лікаря травматолога, чобіт знімається для того, щоб пацієнт міг більш вільно рухатися, що виключить появу пролежнів і значно покращить роботу легень і шлунка. Незабаром його починають садити звісивши ноги з ліжка. Коли пацієнт буде впевнено сидіти його починають ставити на здорову ногу з використанням ходунків, потім робиться перший крок з упором у ходунки.

Докладніше в статті – Как научить ходить больного.

 

Які бувають деротаційні чобітки

Деротаційні чобітки застосовуються, як правило трьох видів, це так званий гіпсовий деротаційний чобіток, який робиться за допомогою гіпсового бинта, палички та планки.

 

Деротаційний чобіток Тутор ДС-1 Реабілітімед який потрібно вигинати перед використанням і правильно формувати його, однак для того щоб його правильно сформувати, необхідно певні знання та досвід або на п’яті і на бічній частині ступні не уникнути серйозних пролежнів, які буде складно вилікувати якщо продовжувати. використовувати цей деротаційний чобіток.

Деротаційний чобіток - тутор ДС-1 Реабилитимед

Деротаційний чобіток – тутор ДС-1 Реабилитимед, (Украина)

Дуже зручний деротаційний чобіток який вже має форму ноги

 

Деротаційний чобіток - ERSAMED ERS-01

Деротаційний чобіток – ERSAMED ERS-01 

Правильно зроблений гіпсовий чобіток повинен мати форму ноги, і розкритий у передній частині, для того щоб можна було витягти з нього ногу, провести всі санітарні заходи з ногою, подивитися чи не виникають пролежні, і покласти ногу на місце, також у чобітку періодично змінюють вату на фланелеву тканину.

НЕ правильное наложение гипса сапожка

 

Правильное наложение гипса сапожка

Ногу необхідно витягувати з чобітка не менше 1 разу на тиждень і проводити необхідні санітарні заходи.

Деротаційний чобіт Ifeel D-Boot

Деротаційний чобіт Ifeel D-Boot

 

Як зняти деротаційний чобіток

Для того щоб ногу витягти з чобітка необхідно злегка зігнути хвору ногу і підкласти під коліно невеликий валик, або подушечку, для того щоб нога була злегка пригнута, після чого відігнути гіпс в сторони, переконатися, що ніщо не заважає витягти ногу, після чого взяти ногу за пальці, акуратно підняти на невелику висоту так щоб деротаційний чобіт залишився на ліжку, після чого зрушити чобіт з ноги і повністю зняти.

Деротаційний чобіток R7204

Деротаційний чобіток R7204

Нормальне становище людини вертикально. Тому, чим раніше ви поставите пацієнта на ноги вертикально, тим швидше почнеться реабілітація його до нормального життя в нових умовах.

Якщо у пацієнта стався перелом шийки стегна у віці 60 – 90 років, показання на операцію із заміни суглоба є, такі операції проводять у Києві практично у всіх відділеннях травматології та ортопедії. Операцію бажано зробити якомога раніше для того, щоб пацієнта не класти на витяжку. Після операції хворий вже другого, третій день стає на ноги.

Лечебная физкультура для пострадавшей ноги.

Вкрай бажано, щоб під коліном пацієнта постійно знаходилася невелика дуже м’яка подушечка, щоб не було провисання ноги в районі коліна, нога повинна бути злегка вигнута. Бажано протягом дня на тридцять хвилин прибирати цю подушечку і випрямляти ногу до провисання в коліні. Якщо ж у пацієнта нога провисатиме в районі коліна більше півтори години, то можуть виникнути досить сильні болі. підкладати подушечку, злегка згинаючи коліно і випрямляючи його, робити це потрібно акуратно, не поспішаючи .

Одна з вправ, які можна виконувати безпосередньо в чобітку, напружувати і розслабляти м’язи ноги і сідниць, що нескладно робити раз 50 в протягом дня.

При знятті чобітка для санітарної обробки ноги, виробляти максимальний рух ступнів і пальцями, тобто, згинати і розгинати ступню, повертати ступню але не всю ногу вправо-вліво, активно рухати пальцями ноги, щоб після зняття чобітка ступня максимально швидко відновилася і могла нормально функціонувати.

Перевезення хворих з деротаційним чобітком здійснюється у звичайному порядку. Однак на стегно і ногу накладається спеціальна машина, яка запобігає відвипадкових рухів у пошкодженому суглобі і внаслідок чого зменшується біль у пацієнта при перенесенні та транспортуванні.

Камєнцов Олег

Камєнцов Олег

 

Всі статті, представлені на сайті, опубліковані виключно для ознайомлення з інформаційною метою. Займаючись самолікуванням, ви можете заподіяти непоправну шкоду своєму здоров’ю. Перед тим, як використати отриману на сайті інформацію, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

Перевезення хворого на рентген по Києву, спуск і підйом

Перевезення хворих з переломами, спеціалізована бригада

Поради. Вчимося ходити.

 

Google аналитика Медперевезення