Що робити при дорожньо-транспортній пригоді з постраждалими.

ДТП

Дії при дорожньо-транспортній пригоді (ДТП).

– під час аварії всі м’язи повинні бути до межі напружені, не можна розслаблюється до повної зупинки;

– до повної зупинки не можна залишати машину: шансів вижити в автомобілі в 10 разів більше, ніж покидаючи його під час неконтрольованого руху;

– зберігайте самовладання – це дозволить керувати машиною до останньої можливості;

– зробіть все, щоб уникнути зустрічного лобового або різкого бокового удару: кювет, паркан, чагарник, навіть дерево краще автомобіля йде йде в лоб на швидкості;

– якщо неможливо уникнути удару, намагайтеся перевести зустрічний удар в ковзний, бічний;

– при зіткненні з нерухомим предметом удар лівим або правим крилом гірше, ніж усім бампером, – мотор піде вниз і в салон не потрапить.

– при аварії потрібно оберігати голову. Переломи рук, ніг, ребер виліковні, а травма шиї або перелом шийних хребців і деякі удари головою фатальні.

Якщо очікуєте поштовху ззаду: приготуйтеся після поштовху гальмувати, щоб не врізатися в інший автомобіль спереду.

Якщо очікуєте сильного удару ззаду – натисніть сильно на гальмо це знизить ваше миттєве прискорення і врятує шийні хребці від перелому.

Якщо очікуєте удару збоку: тримайтеся якомога міцніше за кермо цим ви зменшите відкидання всередині автомобіля.
Якщо очікуєте удару попереду:
– при застебнутому ремені – руками захисти голову від удару об панелі, кермо або стелі;
– прі не застебнутому ремені – падайте в сторону на сидіння, щоб не вдаритися грудьми і головою об кермо і вітрове скло.

Коли удар неминучий, найголовніше – перешкоджати своєму переміщенню вперед і захистити голову. Впертися ногами в підлогу, голову нахилити вперед між руками і, напружуючи всі м’язи, впертися руками в кермо. Всі м’язи повинні буквально закам’яніти і бути напруженими до повної зупинки машини. Пасажир повинен закрити голову руками і завалитися на бік. Якщо поруч дитина – міцно притиснути, накрити його собою і також впасти в сторону.

———-

Автомобіль може спалахнути при аварії, якщо пошкоджений бензобак або паливний трубопровід, або внаслідок замикання електропроводки. Для запобігання пожежі необхідно вимкнути запалення, відключити акумулятор, засипати розлитий бензин піском, підготувати вогнегасники.

Люди можуть перебувати в автомобілі, який загорівся, на їх порятунок є не більше хвилини. Автомобіль може повністю огорнув полум’ям за три хвилини. Автомобіль повністю згоряє за 15-20 хвилин. Іскра від замикання в електромережі під капотом і пари бензину через нещільне кріплення шлангів – і пожежа неминуча.

Своєчасні дії і хороший вогнегасник можуть врятувати машину і не тільки. Гасити вогонь, направивши струмінь вогнегасника безпосередньо на джерело (вогнище горіння) нижче полум’я. Ніколи не направляйте струмінь на вогонь не покриваючи самого вогнища. Просіть водіїв інших машин допомогти своїми вогнегасниками. Застосовуйте і звичайні засоби: пісок, щільну тканину, сніг, воду, якщо вони є.

——-

Якщо автомобіль впав у воду, він деякий час тримається на плаву. Однак двері відкривати не слід – вода відразу заллється всередину, і машина почне різко тонути. При зануренні з закритими вікнами і дверима повітря в салоні автомобіля тримається кілька хвилин.

Припиніть паніку !!!

Заспокойте пасажирів і дайте вказівки – позбутися від зайвого одягу, глибоко подихайте, насичуючи кров киснем і одночасно відкрийте вікна дверей (двері вам відкрити не вдасться) не намагайтеся відразу вибратися вам буде заважати зустрічний потік води заповнює салон. Набрати в легені якомога більше повітря, з моменту припинення дихання в вашому розпорядженні не менше 30-40 с. Цього достатньо, щоб вибратися на поверхню. Після заповнення салону швидко вибирайтеся назовні через вікна, потім сильно відштовхніться від машини і пливіть наверх.

——-

Якщо є потерпілі,

– вжити заходів до екстреного надання долікарської медичної допомоги потерпілим, ні за яких умов не залишати потерпілого без допомоги, залишення в небезпеці – це кримінальний злочин!

За ненадання допомоги потерпілому в подію водій несе кримінальну відповідальність і в тому випадку, якщо винуватець не він, але життя і здоров’я потерпілого знаходилися під загрозою.

– при наявності постраждалих ЗАВЖДИ НЕГАЙНО і незалежно від бажання інших осіб викликати швидку допомогу тел. 103 і поліцію тел. 102 !!!

– не переміщуйте потерпілих, якщо немає загрози пожежі, утоплення або іншу небезпеку переміщення може їм нашкодити. Пошукайте потерпілих, можливо викинутих з машини при аварії. Вони можуть бути не видно в траві або чагарнику (особливо вночі) і бути без свідомості.

Якщо довго немає ні “Швидкої”, ні поліції, а потерпілий знаходиться у важкому стані, треба самостійно вирішувати якомога швидше доставити потерпілого до лікувального закладу, використовуючи попутний транспорт або свій автомобіль (це більш важливо ніж збереження в недоторканності місця ДТП). Перевезення виробляти якомога акуратніше намагаючись щоб машина їхала без ривків і різких гальмувань,

на нерівній дорозі краще їхати повільніше ніж погіршити травми. Перевезення потерпілого на не обладнаних проблисковими маячками і спецсигналами повинно здійснюватися з дотриманням правил дорожнього руху.

Якщо до приїзду в лікарню не викликана поліція, потрібно обов’язково зробити це з лікарні за номером 102. Бажано, щоб хтось залишився на місці ДТП. Якщо водій є учасником ДТП (і навіть потенційним його винуватцем), його дії по доставці потерпілого до лікарні не повинні бути кваліфіковані як спроба зникнути з місця ДТП. Тому, проїжджаючи з потерпілим повз співробітника ДАІ, відділення міліції, необхідно обов’язково повідомити про ДТП і про доставку потерпілого в лікарню, щоб не давати приводу вважати водія таким, який зник з місця події.

Доставивши потерпілого в лікарню на автомобілі і повідомивши свої дані медичним працівникам, слід обов’язково повернутися на місце ДТП і повідомити про свої дії. Навіть при наявності можливої ​​провини в ДТП, такі дії з порятунку постраждалого, який перебуває у важкій або загрожує життю стані, вплинуть на пом’якшення можливої ​​провини.

ЯКЩО ВИ ПОБАЧИЛИ АВАРІЮ

Якщо Ви – не учасник аварії, але перший (або в числі перших), що побачили її, обов’язково зупиніться, забравши свою машину з проїзної частини.

Перевірте, чи є потерпілі в ДТП люди. Організуйте надання екстреної допомоги потерпілим. Зупиніть наступну машину і доручіть викликати “Швидку допомогу” і поліцію.

Організуйте огорожу місця події, при цьому ОБОВ’ЯЗКОВО перевірте, чи не чи випливає чи бензин (витікання бензину означає можливу загрозу пожежі або вибуху). Вимкніть запалювання і акумулятор в розбитій машині.

Автор Камєнцов Олег

Цікаві випадки в перевезенні хворих

Історія перевезень хворих в Києві

Медичні анекдоти

 

Google аналитика Медперевезення