Медичні носилки, типи і застосування. Для перенесення хворих використовуються в залежності від стану і правил перенесення різні типи носилок:

 

М’які тонкі носилки використовуються для перекладання і для перенесення хворого в межах квартири, вони зручні тим, що без проблем підкладаються під хворого і залишаються під ним протягом всіх перенесень і перевезень хворого, не завдаючи йому ніяких незручностей. Перевезення хворих як правило здійснюється з використанням цих носилок на яких хворий перекладається на каталку.

М'які тонкі медичні ноші

М’які тонкі медичні ноші

 

М’які матрацні носилки мають значно більшу товщину, ніж м’які тонкі носилки і можуть бути використані для перенесення хворого в приміщеннях, для перенесення хворого по сходах, і поза приміщеннями до медичного транспорту.

Вакуумний матрац – носилки заповнені дрібними гранулами і поки з матраца не викачане повітря гранули вільно переміщаються, роблячи матрац м’яким. При відкачуванні повітря за допомогою насоса зменшується його тиск, гранули сильно притискаються між собою, за рахунок чого матрац набуває значну твердість і фіксує, розміщеного на ньому хворого. У матраца є зручні для перенесення ручки і ремені для фіксації пацієнта. Цей тип матраців майже ідеальний для травмованих в ДТП (переломи тазу) і в разі якщо з ліжка на матрац перекладатимуть за допомогою носилок ковша. Вакуумний матрац недовговічний, а вартість його велика тому перевезення хворого на ньому обійдеться значно дорожче.

Каркасні медичні носилки човник найбільш зручний для перенесення хворих на відстань до ста метрів, а в деяких виняткових випадках і транспортування пацієнтів може бути здійснена прямо на них. Такі носилки завдяки особливій формі каркаса проходять в самих вузьких приміщеннях і на складних поворотах, що лежить на них людина не скочується в сторони і не сповзає вниз, три ременя надійно фіксують лежачого на носилках. Іноді ці носилки мають різні додаткові ремені для фіксації хворого при особливо складному підйомі і спуску. Щоб хворому було комфортно, до таких носилок кріпиться термоматрац. Даний тип носилок не використовується при переломах таза.

Каркасні носилки човник

Каркасні носилки човник

Пластикові медичні носилки човник використовуються рятувальними службами, тому що на них можна підняти потерпілого з будь-якими травмами за допомогою лебідки в вертоліт, спустити з даху зруйнованого будинку по зовнішній стіні на мотузках, як на санках спустити розбився гірськолижника. Такі носилки через їх величезного розміру неможливо возити в медичних автомобілях.

Армійські каркасні носилки мають безліч недоліків, але досить зручні для перенесення хворого на відстані від 200 до 1000 метрів, але в міських умовах немає необхідності нести хворого, тому що автомобілі медтаксі під’їжджають прямо до будівель. В армії ці носилки використовуються і для перевезення хворих та поранених на невеликі відстані.

Ноші – щит бувають пластиковими і дерев’яними, по суті це дошка з отворами за які її тримають санітари. Такі носилки застосовуються за все в трьох випадках – при переломах таза в результаті ДТП, при переломі хребта в результаті падіння з висоти і якщо неможливо визначити які переломи у потерпілого на місці події в зв’язку з тим, що, але без свідомості. Ноші-щит використовують для перекладання і в деяких випадках, якщо це необхідно при транспортуванні хворого.

Каркасні ноші з сильно натягнутої тканиною за своїми властивостями не відрізняються від носилок щит.

 

Ковшові металеві медичні ноші

Ковшові металеві медичні ноші

Ковшові металеві носилки складаються з двох половин і мають зварений каркас з високоміцного алюмінію покритий алюмінієвими пластинами. Такі носилки зручно і майже безболісно можна підсунути під хворого з боків не перегортаючи його, що вкрай важливо при переломах таза в результаті ДТП. Підсунуті під пацієнта половинки носилок з’єднуються в єдиний каркас і надійно фіксуються засувками або різьбовими з’єднаннями в залежності від конструкції. Після перенесення половинки носилок розмикаються і безболісно витягуються з-під пацієнта. Перевезення хворих на таких носилках небажана, а підйом по сходах допускається лише в крайніх випадках і при надійної фіксації.

 

Трапляється коли єдиним засобом перенесення хворого в зв’язку з проблемними проходами можуть бути спеціальні розкладний стільчик або крісло. 

 

А такими носилками користувались на початку двадцятого століття 

Основні правила переноски на ношах

Каталки які використовують при транспортуванні хворих

Транспортування хворих. Основні правила

Історія перевезень хворих в Києві

Медичні анекдоти

 

Google аналитика Медперевезення.