Історія перевезень хворих в Києві. Багато хто вважає, що перевезення хворих з’явилася всього пару років назад, заглянемо в історію.

Цены на перевозку больных и скидки для членов профсоюза в Киеве

Цены на перевозку больных и скидки для членов профсоюза в Киеве. Історія перевезень хворих

Доісторичне транспортування

Історія з транспортуванням хворого їде в далеке минуле, коли наші дуже далекі предки ще жили в печерах і бігали за мамонтами. Тоді отримати травму було звичайною справою, а життя було дуже суворим, тому одноплемінників отримали важкі травми залишали на місці події. А якщо травма, могла загоїтись, то бідолаху відносили на руках, або на волокуші з звірячої шкури в печеру, де жило плем’я. Це і було перше, доісторичне транспортування пацієнта.

З появою колеса

Транспорт для перевезення хворих перетворився в корені з появою колеса і приручення коня. Хворих стали возити на возах і санях що значно поліпшило якість перевезення і зменшило час у дорозі. Але, що найголовніше, важко травмованих перестали залишати на місці події тому, що зусилля одноплемінників замінив конь з візком.

Виклик лікаря

Якщо хтось захворів у минулі століття, і була потрібна негайна медична допомога, то було всього два виходи – викликати лікаря додому, або привезти хворого в лікарню. Для того щоб викликати лікаря додому було необхідно терміново відправити когось із родичів, або з прислуги пішки до лікаря додому або в лікарню. Іноді для того щоб привезти лікаря, запрягали коня в воза, бричку або сани, адже було необхідно не тільки поїхати за лікарем, а й привезти його до хворого.

Для докторів початківців і молодшого медичного персоналу в лікарнях нерідко будували невеликі кімнати з окремим виходом на вулицю. Таким чином, при лікарні був постійно черговий лікар.

Привезений додому лікар, брав з собою саквояж з мінімально необхідною кількістю медичного інструменту і медикаментів. Нерідко траплялося, що лікаря не було ні вдома, ні в лікарні, в цьому випадку їхали до другого лікаря, а іноді і до третього. Якщо після постановки діагнозу була потрібна госпіталізація, то хворого, або перевозили своїми силами, або бігли шукати візника. В крайньому випадку, зверталися за допомогою до сусідів, які мали коня і візок.

Карети і лікарні

З появою карет запряжених кіньми якість перевезення знову значно зросла, в зв’язку з тим, що завдяки даху карети, на хворого з неба не падав ні сніг, ні дощ. Вітер не докучав хворому, тому що карета була закрита з усіх боків тканиною і склом. Однак карети були дуже і дуже дорогим задоволенням, яке могли собі дозволити тільки представники правлячих класів, а всі інші як і раніше обходилися лише відкритими возами.

Згодом стало зрозуміло, що лікареві важко встигати обслуговувати хворих у їхніх домівках. Тоді він запропонував лікувати у себе вдома, а пізніше побудував для таких цілей окремі приміщення, які з часом стали назвати лікарнями. З появою лікарень з’явилася потреба доставки туди пацієнтів і перевезення їх додому після лікування, в разі якщо вони самі не могли дістатися.

Пожежа у Віденському оперному театрі, історія

До появи швидкої медичної допомоги з лікарем, привела пожежа у Віденському оперному театрі 8 грудня 1881 року, під час якого загинуло 479 осіб. Перед театром на снігу цілу добу лежали сотні обпалених людей, багато з яких отримали травми намагаючись вибратися з вогняної пастки.  Більшу частину з них не змогли врятувати тільки через те що не були доставлені вчасно в лікарні Відня.

Саме тоді виникла ідея зі створенням спеціального транспорту – карет медичної допомоги. При їх створенні постаралися врахувати, що перевезення хворих буде, здійснюється в різні сезони року і при різних метеоумовах. Саме тому хворого постаралися захистити від дощу і снігу, палючого сонця і морозу.

Карета перевозки лежачих больных в Киеве

Карета перевозки лежачих больных в Киеве Історія перевезень хворих

Історія перевезень хворих в Києві

У 1881 році «Товариство київських лікарів» заснувало «Гурток, для нічних чергувань» який, фінансувався самими учасниками, і тому всі виїзди до хворих були безкоштовними. Одночасно зі службою перевезення хворих виникла потреба в будівництві лікарні, яка б приймала всіх хворих, яких доставляли карети медичної допомоги. У Києві таку триповерхову і красиву лікарню побудували за рахунок коштів міста метсенатів в центрі міста на вулиці Рейтарській 22. Ця лікарня мала все необхідне – приймального покою, ізолятор, палати, маніпуляційні, операційні зали, ординаторські. Великий двір, де під навісом стояли карети, невелику стайню, флігель для персоналу, безліч підсобних приміщень.

Станція швидкої медичної допомоги

Колись в цій будівлі знаходилась Київська станція швидкої медичної допомоги

Хворих доставляли ні до парадного входу, а до спеціальної двері без сходинок, що дозволяло використовувати спеціальні каталки на коліщатках.

Цены на перевозку больных и скидки для членов профсоюза в Киеве

Цены на перевозку больных и скидки для членов профсоюза в Киеве

Безкоштовні лікарні

У Києві до приходу більшовиків поряд з приватними платними лікарнями, були і безкоштовні в які привозили хворих не тільки з Києва, а й з області:

Лікарня для чорноробів і бідних людей відкрилася в 1894 році. Лікування там і медикаменти були безкоштовними, її назвали на честь цукрозаводчика Терещенко, який за свої власні гроші її побудував. Терещенська лікарня тепер носить назву ОХМАДИТ і знаходиться на вулиці Чорновола в Києві.

 

Колишня Єврейська лікарня хоч і перебувала на околиці Лук’янівки і, по суті, на околиці Києва, але мала значну площу і п’ять основних будівель. У цій лікарні до приходу більшовиків могли отримати медичну допомогу не тільки євреї, але і будь-який з городян. Доставка лежачих хворих в лікарні проводилася каретами медичної допомоги.

 

Ще одна єврейська лікарня, хірургічна, була побудована на вулиці Кирилівській на кошти Іони Зайцева для малозабезпечених євреїв.

 

Лікарня німецької громади Києва – Лютеранська лікарня, побудована в 1913 році за кошти київських німців і за допомогою Німеччини. Кияни її пам’ятають як лікарня водників, тому що після приходу більшовиків це лікарню передали у відання річкового флоту і порту. Будівлю можна побачити на вул. Володимира Винниченка 9.

 

Будівля амбулаторії Товариства подаяння допомоги хворим дітям було побудовано в 1898 році на Бульвано-Кудрявській вулиці.

1903 року вул. Козловської (нині – Паркова дорога) були побудовані два корпуси лікарні Товариства допомоги хронічно хворим дітям.

Історія перевезень хворих. Час минав і змінювався медичний транспорт:

Перевозка больных в тридцатые годы

Перевозка больных на скорой помощи в тридцатые годы

 

Перевозка больных государственной скорой помощью

Перевозка больных государственной скорой помощью в 50-ые годы

 

Перевозка больных бесплатной скорой помощью в начале пятидесятых годов

Перевозка больных бесплатной скорой помощью в начале пятидесятых годов

Бесплатная транспортировка больных скорой медицинской помощью

Бесплатная транспортировка больных скорой медицинской помощью РАФ-977 в шестидесятые годы

 

Бесплатная транспортировка больных скорой помощью

Бесплатная транспортировка больных скорой медицинской помощью ГАЗ-22Б в конце шестидесятых годов

 

Автомобили государственной бесплатной транспортировки больных

Автомобили государственной бесплатной транспортировки больных ГАЗ-22Б и РАФ-22031 в семидесятые годы

Перевозка больных в сложных дорожных условиях

Перевозка больных в сложных дорожных условиях и по бездорожью и сегодня не обходится без автомобилей УАЗ-3962

 

Транспорт в безкоштовній швидкій медичній допомозі

Такий транспорт працює і нині в державній швидкій медичній допомозі

 

Безкоштовна швидка медицина допомога

Безкоштовна швидка медицина допомога в наші дні

 

Приватне перевезення хворих по Україні

Приватне перевезення хворих по Україні

Автор статті Камєнцов Олег

 

Це теж може бути вам цікаво:

Каталки які використовують при транспортуванні хворих

Медичні носилки, типи і застосування

Транспортування хворого з аеропорту 

Медичні анекдоти

Медперевезення.

Безкоштовне перевезення хворих

Google аналитика