Перевезення хворих людей у нашому світі стало ще більш актуальним у зв’язку з тим, що суспільство розвивається більш динамічно, ніж раніше. Для цього йому потрібна висока оперативність та маневреність.
Перевезення хворих може здійснюватися автомобільним транспортом, залізницею та авіацією.
Ми не розглядатимемо роботу бригад швидкої допомоги, а спробуємо розібратися в роботі бригад саме перевезення хворих.
Ми ж розглянемо лише транспортування хворих на автомобільний транспорт.

Таксі, медтаксі

Бувають випадки, коли перевезення хворих людей у поліклініки та санаторії здійснюється звичайними автомобілями та таксі, які не мають жодного спеціального обладнання. Для перевезення таких хворих найчастіше медичне обладнання не потрібне у зв’язку з тим, що вони мають хронічну форму захворювань і не є небезпечними для оточуючих.
Трапляється, що пацієнти переїжджають з однієї квартири в іншу, їдуть у своїх справах, або їдуть до медичного закладу, до пансіонату, до будинку відпочинку, до санаторію, на дачу, на рентген, УЗД та інші обстеження, на консультацію до лікаря, до нотаріуса і навіть у банк.
Санітарні бригади не перевозять пацієнтів на великі відстані, тому що в дорозі може бути погіршення стану здоров’я та потрібна медична допомога, тому, як правило, санітарні бригади їздять на відстані, що не перевищують 100 км від Києва.
Особливо розглядати такий вид перевезення хворих немає особливого сенсу, оскільки така перевезення не відрізняється від звичайного від звичайної поїздки таксі.

Перевозка больных людей бесплатно

Перевезення інвалідів

Більш складний вид перевезень – це перевезення інвалідів в інвалідному візку. Таке перевезення хворих людей здійснюється на спеціалізованих мікроавтобусах, що мають гідропідйомники, які дають можливість пацієнтові в кріслі самому без сторонньої допомоги заїхати в салон мікроавтобуса. У цих мікроавтобусах є спеціальні кріплення для інвалідних крісел до підлоги.
Недоліком такого перевезення є відсутність санітарів, які змогли б винести хворого з його квартири чи іншого приміщення сходами і, як наслідок, родичі самі змушені шукати міцних хлопців для перенесення хворого. Однак випадкові люди не знаючи як це робиться і, не маючи жодного досвіду, дуже часто припускаються помилок, через які крісло з хворим перевертається або починає безладно котитися сходами.
Такі випадки, як правило, закінчуються не планованою поїздкою, а викликом швидкої допомоги з позаплановою поїздкою до лікарні на госпіталізацію і навіть на екстрену операцію.
Але є і плюс у даного перевезення – такі перевезення виконують автомобілі муніципальної служби безкоштовно. Проте слід врахувати, що таке перевезення неможливо замовити щодня. Для того щоб мати можливість замовляти перевезення, необхідно заздалегідь надати муніципальну службу всі необхідні їй документи, а список їх дуже значний. Після їх розгляду, що займає два тижні, муніципальна служба повідомить вас, який день зможе надати автомобіль.

Перевозка больных людей

Перевезення хворих людей  санітарною бригадою

Перевезення на автомобілі з санітарною бригадою один із найпростіших видів перевезення хворих, оскільки таке перевезення можливе лише для перевезення стабільних хворих, які не потребують медичного супроводу. Як правило, такі перевезення потрібні для перевезення хворого до реабілітаційного центру або з реабілітаційного центру додому, іноді замовляють перевезення на дачу.
Особливість даної перевезення хворих хворих полягає в тому, що пацієнт хоча і стабільний, але ще не може ходити, а часто навіть не витримує сидіння в кріслі більше десяти – двадцяти хвилин.
Основним способом перевезення таких пацієнтів є перевезення в положенні лежачи, для чого в автомобілях є лежача каталка, але є й інвалідне крісло, яке кріпиться до підлоги на той випадок, якщо пацієнт все ж вимагатиме, щоб його везли сидячи.
У санітарній бригаді може бути досвідчений санітар, який закінчив медичні курси і вміє точно вимірювати артеріальний тиск і за безліччю ознак визначати стан хворого. Якщо він зрозуміє, що стан хворого дуже важкий, або є ризик погіршення стану хворого в дорозі, він має право відмовитися від перевезення. Вам запропонують іншу бригаду з лікарем та медикаментами, яка зможе виконати перевезення без ризику для стану хворого.
Можливі випадки, коли санітарна бригада пропонує родичам хворого викликати швидку допомогу за телефоном 103, погоджується почекати, поки бригада швидкої допомоги стабілізує стан хворого і дасть дозвіл на його перевезення, або скаже, що пацієнт зараз нетранспортабельний і перевезення його не допустиме.
У такому разі родич, який викликав санітарну бригаду і приховав стан пацієнта, оплачує вартість прибуття санітарної бригади та її вимушений простий. Тому радимо при оформленні заявки у диспетчера не приховувати стан хворого та діагноз. В результаті диспетчер має можливість більш точно припустити стан хворого для того, щоб вирішити відправляти санітарну бригаду або потрібен виїзд бригади з фельдшером чи лікарем.
З поверху зносить санітарна бригада, що складається з сильних хлопців, які пройшли необхідні навчання і мають досвід, що дає їм можливість без проблем перекласти пацієнта на ноші або в крісло. А якщо є можливість під’їхати до ліжка лежачою каталкою, пацієнта перекладають відразу на каталку. Без проблем спускають у вантажному ліфті, виносять до машини та поміщають у машину.
Однак санітарна бригада не має права і жодних медикаментів для того, щоб надавати будь-яку медичну допомогу. У цьому випадку родичі повинні подбати про те, щоб для пацієнта були всі необхідні медикаменти, які він приймає, і вони повинні знати, у яких випадках, які медикаменти давати пацієнту і в яких дозах.

Фельдшерські перевезення хворих людей

До фельдшерського перевезення відноситься перевезення хворих людей, яке виконують бригади з фельдшером. Тут все залежить від кваліфікації та досвіду самого фельдшера. Такі перевезення виконуються для пацієнтів у стабільному стані.
Фельдшерські бригади перевозять хворих з переломами, оскільки фельдшер знає, може й уміє накладати медичні транспортні шини місця переломів, і навіть перевезення хворих, де потрібно лише стежити й у разі потреби підтримувати стабільний стан хворого. Відповідно фельдшер має право і може сам надавати медичну допомогу у разі наперед непередбаченого погіршення стану пацієнта в дорозі.

Перевозка больных на скорой помощи Киев

Лікарські бригади

Що ж до лікарських бригад то вони зазвичай виконують найбільш складні та відповідальні перевезення, це пов’язано з тим, що в дорозі стан пацієнта може погіршитися і знань фельдшера можливо буде недостатньо тому, щоб не ризикувати виїжджає бригада з лікарем.
Планове перевезення проводиться тільки більш-менш стабільних хворих, які є транспортабельними на той момент, коли їх забирають із лікувального закладу або з дому.

Але є випадки, коли можна припускати погіршення стану пацієнта у дорозі і тут необхідно правильно ухвалити рішення, від якого може залежати стан пацієнта.
У процесі оформлення замовлення диспетчер пов’язує лікаря бригади з родичами і лікарем або черговим лікарем, який спостерігає пацієнта.
Лікар повинен дати об’єктивну інформацію про стан пацієнта та необхідні умови його транспортування, лікарі обговорюють різні нюанси, після чого приймається рішення про можливість транспортування обома лікарями.
Відповідно, приймається рішення і про необхідне оснащення медичним обладнанням автомобіля, а також наявністю медичних препаратів у медукладанні лікаря бригади.
Виходить підтвердження приймаючої лікарні про прийом даного пацієнта і те, що лікарня розуміє в якому стані його привезуть і буде готова надати необхідну допомогу.
Після всіх погоджень та необхідної підготовки бригада виїжджає забирати хворого на перевезення.
Прибувши за хворим, лікар бригади сам оглядає пацієнта, перевіряє його готовність до перевезення, додатково консультується з лікарем. Лише після цього пацієнта перекладають з ліжка на вітальну каталку з автомобіля медичної допомоги.
Весь цей час поруч із пацієнтом повинен знаходитися і допомагати у всьому його лікар і санітарка лікарні.
Лікар, що відправляє лікарні, повинен переконатися в безпеці перевезення і погодитися на транспортування або відмовити даній бригаді у транспортуванні хворого, якщо він не впевнений, що хворого довезуть без критичного погіршення стану здоров’я до місця призначення (лікарні). У цьому випадку пацієнт вважається не транспортабельним у цих умовах транспортування та медичного супроводу.
У такому разі проводиться заміна автомобіля медичного на автомобіль реанімаційний з відповідним медичним обладнанням, медикаментами та бригадою лікарів.
Дорогою лікар діє відповідно до отриманих знань та особистого досвіду та рекомендацій лікаря лікарні, яка відправила хворого. Докладно описувати, що робить лікар в дорозі, які проводить маніпуляції, і вимірювання не має особливого значення, оскільки пацієнти можуть бути в різному стані з різними хворобами і при перевезенні можуть знадобитися зовсім різні методи стабілізації їхнього стану.
Після прибуття за місцем призначення до лікарні бригаду у приймальному відділенні має зустріти лікар, з яким було погоджено госпіталізація. Якщо хворий стабільний, то у приймальному відділенні виробляють всі необхідні маніпуляції та заводиться історія хвороби, в інших випадках пацієнт негайно доставляється до реанімаційного відділення, або відділення інтенсивної терапії. Перевезення пацієнта від автомобіля лікарнею може здійснюватися як на каталці бригади перевезення, так і на лікарняній каталці. Як правило, бригадам рекомендують для перевезення лікарнею не використовувати каталку взяту з автомобіля, а користуватися лікарняною каталкою, за яку несе відповідальність лікарня.
Бригада перевезення не зобов’язана возити хворого по лікарні, але якщо ж медперсонал лікарні і родичі хворого попросять довезти його до ліжка і перекласти, то якщо це займе незначний час, бригада може погодитися і допомогти.
Щойно лікарня приймає хворого, бригада негайно повертається на місце базування.

Автор Камєнцов Олег

Алгоритмы оказания медицинской помощи раненого в бою.

Google аналитика Медперевезення.